środa, 29 lipca 2015

Witaminy i mineraly w walce z cellulitem

cellulit
Wiele kobiet, i to prawie w każdym wieku, prowadzi regularną wojnę. Batalia ta nie jest szybka, to wojna pozycyjna. Z kim? Z cellulitem. Na szczęście nie jesteśmy same. Możemy szukać sojuszników, przede wszystkim wśród kosmetyków, suplementów diety i zabiegów upiększających. Do tego dochodzi jeszcze zdrowa dieta. Tę wojnę można wygrać, trzeba jednak wykazać się cierpliwością i konsekwencją. 

Witaminy i minerały są stosunkowo mało doceniane, jeśli chodzi o walkę z cellulitem. Najczęściej sięgamy bo środki bardziej doraźne, najczęściej zaś kremy i masaże. Jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o środki witaminowe, jest ZMA. Głównymi składnikami tego suplementu są cynk, magnez i witamina B6. 

Wpływ na jakość cery nie jest jedynym plusem zażywania tego suplementu. Wpływa on również na szybkość gojenia się ran, regenerację skóry, jakość snu, zmniejsza problemy ze skurczami oraz ogólnie wpływa pozytywnie na nasz metabolizm. 

Stosowanie ZMA u facetów może dodatkowo skutkować podwyższeniem poziomu testosteronu w organizmie. Kobiety nie mają się jednak czego bać. Nie staną się nagle "facetami" z powodu przyjmowania kilku witaminek i minerałów ;)